Koń na patyku #1

Od dawna marzyło mi się uszycie całkowicie od podstaw głowy koni na patyku, dla moich dziewczyn… Tak, może kiedyś to zrobię, niemniej obecnie mam tyle pomysłów na głowie i tyloma sprawami się zajmuję ;)), że z wielką chęcią skorzystałam z gotowego wykroju. Prawda jest taka, że mam zakupiony wykrój na głowę konia na patyku, ale szyjąc renifery dla dziewczyn kilka mi się nie udało i zamiast pruć, sięgałam po nowo wycięte elementy… (chyba kupiłam za duży kawałek tkaniny minky). Mam jeszcze kilka takich nieudanych z przyczepionymi już oczami, bo dopiero jak zostały wypełnione to okazało się, że coś krzywo zostały zszyte, co baaaardzo mi się nie podobało, więc pewnie jeszcze jakiś kucyk powstanie 🙂

Wracając do tego kucyka…uszyłam go korzystając z wykroju na głowę renifera: www.etsy.com/pl/listing/1602095161/reindeer-sewing-pattern-diy-christmas. Jedyna modyfikacja jaką zrobiłam, to  ciut inaczej wymodelowałam uszy i przyszyłam je w innym miejscu. Od siebie dodałam też nozdrza, nie obyło się bez pomocy najstarszej córki – bo mi je narysowała, dzięki temu mogłam na podstawie takiego wzoru wyciąć je z filcu, a potem doszyć ręcznie.

Grzywa to włóczka zpagetti, mam jeszcze sporo kawałków, w różnych kolorach, z czasów gdy sporo t-shirtów przerabiałam na naszyjniki 🙂 Ciekawe czy ktoś z Was je jeszcze pamięta :))) Tu wybrałam dwa odcienie brązowego, idealnie współgrają z umaszczeniem kucyka.

Kucyk został uszyty dla mojej bratanicy, jest słodki jak i ona, więc nie mogło zabraknąć niebieskich oczu i kokardy w grzywie. Cudny różowy kantar, który można odpiąć jeśli właścicielka będzie chciała go ściągnąć.

Dodatkowo gdyby kucyk chciał coś sobie zjeść, dostał marchewkę i pajdę chleba 🙂 Jedzonko uszyłam z filcu.

Wykrój jest super, dobrze się z nim pracuje, nie mogę się doczekać, aż zabiorę się za kolejne odszycia koni na patyku, obiecałam dziewczynom, że będą mieć kolejne do kolekcji. Gdybyście też chcieli spróbować, to zachęcam do skorzystania z wykrojów, które znajdują się tutaj : www.etsy.com/pl/shop/HobbyHorseByEmiq. Prawda, że wyszedł super słodki? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.