Kardigan OLINA

Jakiś czas temu wypatrzyłam wykrój na kardigan Olina. Według projektodawców rekomendowana tkanina do uszycia tego okrycia to dresówka pętelka, ale ja w swojej wyobraźni widziałam softshell. Pomyślałam sobie, że fajnie byłoby mieć takie wdzianko przeciwdeszczowe.

W pierwszej chwili miałam uszyć go tylko z tkaniny softshellowej, ale ostatecznie domówiłam czarny polar podszewkowy i zrobiłam lekko ocieplony płaszczyk przeciwdeszczowy.

Prawda jest taka, że przymierzałam się do uszycia płaszcza dla mojej najmłodszej córki, i chciałam sprawdzić, jak w ogóle się szyje tkaninę softshell, a przy okazji wyszło mi takie cudo, które świetnie się sprawdza na niepogodę.

Krój oversizowy. Zrezygnowałam z kieszeni na zewnątrz na rzecz kieszeni wpuszczanych. Wykrój zdobyłam tutaj: https://strefakrojuiszycia.pl/produkt/wykroj-na-kardigan-damski-olina-rozmiar-2xs-3xl/

Pod kardiganem dres w kolorze butelkowej zieleni, pokaże Wam się w nim w następnym wpisie 🙂

Jak się dobrze przyjrzeć, to wprawne oko zobaczy, że kieszenie są wpuszczane w bocznych szwach.

Co powiecie na takie wdzianko przeciwdeszczowe i na pierwsze jesienne zimne dni? Powiem tylko, że z dużym polarkowym szalem nie przeszkadzało mi, że kardigan jest bez zapięcia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.