Bluza FRELSI #1

Niestety nastąpiła zmiana pory roku, poranki i wieczory są już coraz chłodniejsze. Zaczęłam ubierać się na cebulkę, więc przyszła pora aby zaopatrzyć się w jakąś nową bluzę. Wśród wykrojów w mojej ukochanej strefie, urzekła mnie bluza z obszernym kapturem, wkładana przez głowę, z rękawami trzy czwarte. Bluza nie jest super ciepła, służy raczej jako okrycie wierzchnie w niezbyt zimne dni, albo pod kamizelkę. Jest luźna – teraz się mówi oversizowa, z dekoracyjnie zaakcentowanym dużym kapturem. Uszyłam ją z tej samej tkaniny co spodnie baggy LIBERTA, a to dlatego, że właśnie kupując wykrój na te spodnie, widziałam zdjęcia odszyć tych dwóch rzeczy razem i bardzo mi się taki zestaw spodobał.

Po modyfikacji wykroju na rękaw, powstał długi, zakończony gładkim ściągaczem. U dołu, zamiast tunelu z gumą, wykończenie na surowo. reszta zgodnie z wykrojem.

Urzekło mnie stójka w kapturze ściągnięta ozdobnym paskiem 🙂

Bluzę można nosić luźno wypuszczoną na spodnie lub założoną za pasek 🙂

Świetnie wygląda ze spodniami baggy lub innymi szytymi z dresówki. 

W wietrzne dni, można założyć kaptur 🙂

Ze spódnicą Irką (u mnie krótsza wersja – opisana szerzej w innym wpisie), też fajnie się prezentuje. taki zestaw tez jest bardzo wygodny 🙂

Z reszty pozostałej tkaniny wykombinowałam czapkę (oczywiście też według wskazówek ze strefy).

Wykrój na bluzę ma stąd https://strefakrojuiszycia.pl/produkt/wykroj-na-bluze-z-kapturem-damska-frelsi-rozmiar-2xs-3xl/, a czapkę uszyłam wg tych wskazówek https://www.youtube.com/watch?v=pFuaRQr1Xog.

Obecnie szyję z tkaniny softshellowej oraz dresówki w kolorze butelkowej zieleni – jesteś ciekaw/a co to będzie to zapraszam do kolejnego wpisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.