Woreczki gimnastyczne #2

Dziś chciałabym pokazać Wam woreczki gimnastyczne/ sensoryczne, jakie uszyłam jakiś czas temu.  Małe i poręczne wiec dzieci chętnie wykorzystują je do zabawy, a przy okazji wspomagają pracę instruktora, terapeuty czy nauczyciela. Jest to pomoc sensoryczna, która pobudza wiele zmysłów wspierając integrację sensoryczną (SI) czyli zdolność do rozumienia i porządkowania bodźców. Woreczki można wykorzystać podczas swobodnych zabaw polegających na dotykaniu, ściskaniu, przekładaniu, noszeniu czy rzucaniu. Woreczki stymulują zmysł dotyku dziecka, wspierają rozwój motoryczny, koncentrację, koordynację i równowagę. Woreczki z wypełnieniem znane są nam od wielu lat ale pomimo upływu czasu wciąż są niezastąpione podczas zajęć terapeutycznych i korekcyjnych oraz zabaw ruchowych.

Dla zaprzyjaźnionej trenerki stworzyłam komplet 12 sztuk z woreczkiem do przechowywania. Wszystkie woreczki miały być kolorowe, ale z tej samej tkaniny. Wybór padł na ciemna tkaninę z bardzo kolorowym kwiecistym wzorem.

Woreczek posiada wygodne uchwyty do przenoszenia. Zamykany jest poprzez zaciągnięcie sznurkiem.

Woreczek został uszyty z dwóch warstw tkaniny bawełnianej. Wewnątrz jest woreczek z wypełnieniem z kaszy pęczak oraz pokrowiec na woreczek, który łatwo ściągnąć do prania.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.