Relaksacyjna poduszka na oczy

Joga towarzyszy mi od bardzo dawna. Zaczęło się od przypadkowo napotkanego artykułu w czasopiśmie kobiecym, gdy byłam w pierwszej cięży (córka ma już prawie 20 lat), z propozycją ćwiczeń, które bardzo pomogły mi przejść trudny emocjonalnie dla mnie czas. Gdzieś tam po drodze wpadła mi w ręce pierwsza książka o jodze, dedykowane czasopisma, aż w końcu trafiłam do pierwszej szkółki i pod fachowym okiem zaczęłam regularnie praktykować: asany, oddech, koncentrację. W mojej głowie zaczęła też kiełkować myśl, że w przyszłości podzielę się tą energią z innymi, powoli zdobywając kwalifikację w tym kierunku…Jeszcze długa droga przede mną, choć pierwsze zajęcia mam już za sobą… Samo to do mnie przyszło, a ja przyjęłam ten dar i wciąż staram się go rozwijać aby stać się lepsza dla siebie i dla tych, którzy przychodzą do mnie na zięcia…

…się rozpędziłam, a miałam pisać o poduszkach na oczy 🙂 Na swoich zajęciach zawsze mam moment relaksu, więc dla uczestników mam w zanadrzu poduszki na oczy. Dla dzieci z wypełnieniem neutralnym z kaszy jęczmiennej pęczak, a dla starszych z siemienia lnianego i lawendy.

Tu prezentuję poduszkę relaksacyjną z siemienia lnianego i lawendy. Poduszka uszyta z tkaniny bawełnianej. Warstwa wewnętrzna z wsadem z siemienia i lawendy  – nie można jej prać, ale w celu dezynfekcji lub schłodzenia można wsadzić do zamrażarki na pół godziny. Oczywiście w woreczku szczelnie zamkniętym, tak aby wsad nam nie zamókł. Zewnętrzną poszewkę można ściągnąć do prania i przeprasowania.

Wsad jest mieszanką siemienia lnianego oraz lawendy. Siemię lniane działa łagodząco i przeciwbólowo, lawenda relaksuje, przynosi ukojenie dla nerwów, zmniejsza stres, niepokój, pomaga w zasypianiu. Poduszka zapewnia Idealny odpoczynek dla zmęczonych oczu na przykład pracą przy komputerze, dla osób noszących okulary, cierpiących na bezsenność czy bóle głowy. Idealnie dopasowuje się do kształtu twarzy, dając lekki ucisk łagodzi napięcie i rozluźnia mięśnie wokół oczu.

Poduszka została przygotowana jako prezent,  więc postarałam się ją pięknie opakować.

Wypełnienie: lawenda ok 20 g, ziarna siemienia lnu ok 170g.

Wymiary poduszki: ok. 11cm x 2ocm.

Materiał wsad i poszewka: 100% bawełna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.